"Zdrowo i czerwono"

Kolorowy dzień w przedszkolu to super zabawa dla wszystkich. Jak co miesiąc w naszym przedszkolu jest zdrowo i kolorowo.

11 stycznia 2017r. oddział przedszkolny Żabek „zaczerwienił się”. Tego dnia wszystko było wyjątkowo czerwone, nawet dzieci i panie. Zabawą o pomidorku rozpoczęliśmy ten dzień. Następnie przeczytaliśmy dobrze znaną nam baśń pt. Czerwony Kapturek i z wielkim zaciekawieniem, a nawet zdumieniem, oglądaliśmy umieszczone w książce ilustracje. Potem postanowiliśmy się trochę rozruszać podczas zabawy „ Bałwanek”- który tym razem także zmienił kolor.

A później ? Jak zwykle jedliśmy zdrowo!

Tego dnia śniadanie było wyjątkowo pyszne. Patrzymy „ A tu po stole pomyka czerwona papryka „A zaraz za nią pomidor czmycha” Kanapki zrobione przez nas smakowały wszystkim, nawet starszym kolegom i koleżankom, a paprykę chrupały nawet nasze małe żabki.

Kolor czerwony lubią wszyscy – teraz będzie nam się kojarzył z barwą zdrowej i smacznej żywności .

Autor: mgr Dorota Dębska