"Cała Polska czyta dzieciom" - propagujemy czytelnictwo

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych biorą udział w działaniach propagujących czytelnictwo wśród najmłodszych.

W ramach realizowanego cyklu spotkań z książką nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Raz w tygodniu do akcji włączają się również rodzice oraz starsi koledzy, którzy również chętnie czytają młodszym dzieciom. Mała publiczność z chęcią słucha i czeka na możliwość obejrzenia obrazków. Często jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Już najmłodsi z grupy Żabek rozbudzają zainteresowanie książką, rozwijają wyobraźnię tworząc ilistracje do czytanych bajek, a kąciki książek cieszą się wielkim zainteresowanie. I o to chodzi !!!

Dziękujemy Państwu za poświęcony czas i serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich rodziców.

Drodzy Rodzice Pamiętajmy!!!

Zdaniem psychologów codziennie czytanie dziecku jest mądrym sposobem spędzania czasu i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Autor: mgr Dorota Dębska