Wycieczka do Torunia

16 listopada 2016r. uczniowie i przedszkolaki z grupy "Misiaczków" i "Żabek" uczestniczyli w Wycieczce do Torunia, w programie której była wizyta w Planetarium i szaleństwo w Kinder Parku.

Przedszkolaki pojechały  od razu do "Kinder Parku", a uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami udali się do Planetarium , gdzie obejrzeli 40 - minutowy seans pt. "Cudowna podróż". Autor seansu oprowadził nas po nocnym niebie. W trakcie seansu zostały przedstawione podstawowe gwiazdozbiory oraz związane z nimi greckie mity. Udaliśmy się także w podróż po Układzie Słonecznym lądując na powierzchni Księżyca i Marsa. Pokazano, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. Poznaliśmy Słońce jako jadną z gwiazd oraz sprawdziliśmy, czy w kosmosie można spotkać ufoludki? Mieliśmy więc okazję zaznajomić się z naszym najbliższym otoczeniem kosmicznym. Po seansie odwiedziliśmy salę "GEODIUM", która jest poświęcona Ziemi jako planecie. Jej centralnym miejscem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób mo żna przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu nastaje noc. Wokół globusa znajdują się interaktywne urządzenia, dzięki, którym dzieci mogły samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski. Uczniowie mogli również zobaczyć wystawę dwóch stanowisk z kolekcji skał i minerałów oraz podziwiać wybuchający wulkan, ocean będący kolebką życia, monumentalny lodowiec z zorzami polarnymi, czy wreszcie makietę cywilizacji człowieka. Po wizycie w Planetarium dołączyliśmy do przedszkolaków, którzy bawili się już w "Kinder Parku". Dzieci zjeżdżały tunelami wprost do basenu z kulkami, pokonywały tory przeszkód, wspinając się na samą górę konstrukcji, zjeżdżały na trzytorowej zjeżdżalni. Dużą atrakcją dla uczniów była ścianka wspinaczkowa, a dla maluchów przejazd kolejką.  Po wyczerpującej zabawie dzieci udały się do specjalnie przygotowanej sali, zjadły frytki, nagetsy i wypiły soczek. Po przekąsce przyszedł czas na powrót do domu. Dzień był pełen wrażeń. Dzieci z uśmiechami na twarzy jeszcze w autobusie opowiadały o tym jak spędzały dzień w "Kinder Parku". Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o zdobytą wiedzę.