"Pij sok pomarańczowy, a będziesz zdrowy"

Doskonale wiemy, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać.

Każdy przedszkolak rozumie potrzebę  spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkachh, grupa "Żabek" postanowiła przygotować dla wszystkich coś zdrowego i pomarańczowego - PYSZNY POMARAŃCZOWY SOK. Tego dnia w naszej grupie zrobiło się naprawdę pomarańczowo.

Zanim przystąpiliśmy do pracy dokładnie umyliśmy ręce. Dzieci zapoznały się z urządzeniem do wyciskania pomarańczy, jego działaniem oraz zasadami  bezpiecznego korzystania z niego. To była ciężka praca. Okazuje się, że obieranie pomarańczy ze skórek wcale nie jest takie proste. Przygotowanie pysznego soku dało nam mnóstwo radości i satysfakcji. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów. I chociaż niektórzy mieli "kwaśne minki" sukces został osiąnięty: wszystkie dzieci spróbowały i dokładki chciały!

Autor: mgr Dorota Dębska