Bajkowa zabawa

Chociaż Święto Pieczonego Ziemniaka na świeżym powietrzu zaplanowano na 6 października 2016r. musiało zostać odwołane z przyczyn niezależnych od nas, tego dnia w szkole bawiliśmy się znakomicie.

Klasy I-III zorganizowały zawody "z ziemniakiem". Wszystkie konkurencje miały charakter sprawnościowy. Okazuje się, że ziemniaki to nie tylko jedzenie, to także świetny materiał do różnego rodzaju zabaw ruchowych. Ziemniak znakomicie zastępuje piłkę i może być ciekawym urozmaiceniem grupawych zabaw. Wśród konkurencji sprawnościowych, dzieciom najbardziej spodobały się : skoki z ziemniakiem, przejście z ziemniakiem na głowie, rzut ziemniakiem do celu. Na najmłodszych tego dnia również czekały niespodzianki. Mieliśmy okazję wspólnie potańczyć i pośpiewać z naszym ulubionym teatrem "Magmowcy", który tym razem przeniósł nas do bajkowej krainy, gdzie spotkaliśmy się z Księciem i Księżniczką. Tańce, zabawy i świetna atmosfera sprawiły, że uśmiechy z twarzy maluchów i starszaków nie znikały. Po szaleństwach sportowych i ruchowych przyszedł czas na małą przekąskę. Na dzieci czekały słodkości i owoce przygotowane przez rodziców.

Zabawa była, jak zawsze - UDANA I WESOŁA!!!