Wycieczka do Zielonej Szkoły- Barbarka

W dniach od 24 do 26 maja uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami uczestniczyli w Zielonej Szkole na Barbarce.

W dniu przyjazdu odbyły się warsztaty edukacyjne o tematyce: ,,Ekosystemy wód słodkich"; ,,Siedlisko ekosystemów lądowych"; ,,Porównywanie środowiska lądowego i wodnego". Między zajęciami dzieci miały przerwę na posiłek. Drugi dzień był bardzo dynamiczny, ponieważ warsztaty poprzedził 2 godzinny spacer po lesie Piwnickim. Po wyczerpującej wędrówce uczniowie mieli krótką przerwę na posiłek, a po nim odbyły się kolejne zajęcia o tematyce: "Płazy Polski", "Zagrożenia płazów wynikające z zanieczyszczeń środowiska". Metody ochrony płazów. Po zajęciach nasi wychowankowie udali się na posiłek. Kolejnym punktem programu był Park Linowy, który dla jednych był wyzwaniem, dla innych wyzwoleniem adrenaliny. Wieczorem czekało rozpalone ognisko, przy którym wspólnie upiekliśmy kiełbaski. Miły wieczór spędzony na łonie natury przerwała burza i deszcz. Jednak to nie popsuło humorów zabawa przeniosła się do Dworku. Dzień trzeci to czas powrotu. Po pobudce, porannej toalecie i spożytym posiłku dzieci wróciły do swoich pokoi by spakować walizki. Po opuszczeniu Dworku odbyły się ostatnie warsztaty pt "Ochrony różnorodności biologicznej płazów na terenie woj. kujawsko - pomorskiego. Podziękowaliśmy za wspaniały pobyt. Pełni radości wróciliśmy do szkoły, gdzie na dzieci czekali stęskni rodzice.