Wycieczka do Golubia Dobrzynia

16 maja grupy Tygryski, Groszki i Tropiciele wybrały się na wycieczkę do Golubia Dobrzynia.

Dzieci odwiedziły bawialnię "Pompon kawa i zabawa", a następnie udały się do Straży Pożarnej. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, jego zadaniami, a także wykorzystywanym w czasie akcji sprzętem. Obejrzały wyposażenie wozów strażackich oraz niezbędne do pracy urządzenia. Na koniec wizyty każde dziecko miało pamiątkowe zdjęcie w wozie strażackim. Spotkanie ze strażakami było okazją do kształtowania u dzieci szacunku wobec osób wykonujących niebezpieczne, ale niezwykle potrzebne dla społeczeństwa zawody. Bardzo dziękujemy Strażakom za mile spędzony czas i cenne informacje na temat wykonywanej pracy.

Autor: mgr Monika Matczak