Matematyka metodą eksperymentu

Podczas zajęć uczniowie w przyjemny sposób ćwiczą umiejętność sprawnego liczenia.

W trakcie gry karcianej "Czółko" uczniowie grali w parach. Ich zadanie polegało na obliczeniu jaką kartę mają przyłożoną do czoła, znając sumę i widząc jaka karte, na czole miała druga osoba. Sumę podawał "tester", czyli osoba sprawdzająca. Gra „Polowanie na muchy” to świetna gra rozwijającą szybką reakcję, koncentrację i uwagę. Dostarczyla wielu pozytywnych emocji. Na jednej stronie planszy narysowane zostały muchy, wraz z działaniami, a na drugiej stronie z liczbami. Nauczyciel głośno czytał dzialanie, a zadanie uczniów polegało na jak najszybszym uderzeniu packą muchy z prawidłowym wynikiem. Ta osoba, która była pierwsza otrzymywała punkt.

Autor: Agata Zielińska