Dzień Głośnego Czytania w grupie "Tygryski"

Dzis jest DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Nasze Tygryski z tej okazji usłyszały jak powstaje książka. Od napisania przez autora, poprzez pracę redaktora, ilustratora, a następnie druk w drukarni. Dowiedzieliśmy się, że książki możemy kupić w księgarni, a wypożyczyć do domu z biblioteki. Tygryski usłyszały jak ważne są książki I że trzeba o nie dbać, bo to nasi przyjaciele. A głośne czytanie jest dla dzieci niezwykle ważne. Rozwija umiejętność uważnego słuchania, skupienia uwagi, rozwija wyobraźnię, ubogaca słownictwo dziecka i uwrażliwia Jego serce. Nasze Tygryski odwiedziła dziś w ramach akcji "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM " Pani Mytlewska która przeczytała dzieciom opowieść o Panu Pieczarce weterynarzu, jego piesku Pimpku i trzech chłopcach. Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Autor: mgr Ewa Żuławska