Wycieczka do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu

W dniu 11.06.2021 dzieci wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Ogrodu Zoobotaniczego w Toruniu.

Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zapoznanie dzieci ze światem zwierząt i roślin oraz rozbudzanie zainteresowań różnorodnością gatunków zwierząt. Zwiedzając ogród zoologiczny zobaczyć można było wiele gatunków zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Bardzo wesoło było w akwarium, "strasznie" w terrarium, ciekawie na wybiegu lam, kangurów, a śmiesznie z surokatkami. Paw choć nie wyeksponował swojego ogona zachwycał zwiedzających. Wielką atrakcją dla naszych dzieci była ptaszarnia, gdzie mogliśmy zobaczyć piękne papugi i tukana. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności. Wycieczka do ZOO była doskonałą lekcją przyrody oraz kolejną ciekawą przygodą, jaką przeżyły nasze pociechy. To także doskonała okazja do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

Autor: mgr Agnieszka Wojciechowska