Siejemy rośliny

W ramach projektu "Kompetencje kluczowe dla najmłodszych uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęcich przyrodniczych, prowadzonych metodą eksperymentu.

Podejmują nowe wyzwania, bardzo lubią uczestniczyć w nieznanych dotąd sytuacjach oraz aranżować nowe. Zajęcia praktyczne dają dzieciom możliwość samodzielnego działania oraz wykazania się zarówno wiedzą, jak i umiejętnościami. Będąc wrażliwymi na potrzeby naszych uczniów, stwarzamy sytuację, w których to oni mogą stać się przewodnikami. Nasi wychowankowie wyrazili chęć siania i sadzenia własnych roślin. Zostały zgromadzone potrzebne rzeczy: pojemniki, ziemia, nasiona rzeżuchy, owsu, kiełków, fasoli, pomidorów oraz cebulki. Dzieci przy niewielkiej pomocy nauczyciela posiały i posadziły wszystkie przygotowane nasiona. Ćwiczenie miało charakter eksperymentu. Dzieci mogły zaobserwować zmiany zachodzące w procesie siania i sadzenia oraz zauważyć efekty swojej pracy. Uczniowie dbali o posadzone rośliny i codziennie obserwowali, co się z nimi dzieje.