Dzień Osób Niepełnosprawnych

11.12.2020 roku dzieci z klas 1-3 poznały świat Osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Poznały świat osoby z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową, ruchową, a także z niepełnosprawnością intelektualną. Zobaczyły w jak niezwykły sposób pomagają psy przewodnicy. A także jak rozmawiają osoby z niepełnosprawnością słuchową. Migaliśmy razem nazwy zwierząt. Obejrzeliśmy kilka filmów edukacyjnych. Spróbowaliśmy też wejść w rolę przewodnika osoby z niepełnosprawnością wzrokową i samej osoby niewidomej. Na koniec obejrzeliśmy również film o autyzmie. Staraliśmy się poznać choć trochę życie osób i trudności jakie wiążą się z różnymi ich niepełnosprawnościami. Doszliśmy do wniosku że każdy z nas zna choć jedną taką osobę. Żyjemy obok nich, przyjaźnimy się, tworzymy rodziny. Każdy z nas jest inny lecz wszyscy każdy na swój sposób jesteśmy wyjątkowi i dlatego szanujmy się wzajemnie.

Autor: mgr Ewa Żuławska