Dzień Rodziny 2019

12 czerwca odbył się długo wyczekiwany Dzień Mamy i Taty.

Uczniowie klas 0 - III oraz przedszkolaki z grupy "Mrówek" i "Promyków" przedstawiły program słowno - muzyczny. Po wspaniałym występie rodzice otrzymali certyfikaty i drobne upominki. Dzięki uprzejmości Radnego i Sołtysa wsi Mlewo Pana Ryszarda Lipińskiego przenieśliśmy dalszą część imprezy do Wiejskiego Domu Kultury. Na gości czekała pyszna grochówka, kiełbaski, pajda chleba ze smalcem, słodkości, owoce oraz napoje. Dzieci bawił Teatr MagMowcy. Nie zabrakło tańców, konkursów i zabaw z chustą animacyjną. Po zabawie z teatrem przenieśliśmy się na boisko szkolne, gdzie dzięki prezesowi OSP w Mlewie Panu Jerzemu Wilmanowicz dzieci wraz z rodzicami mogli zobaczyć nowy wóz strażacki, którym może pochlubić się tutejsza straż. Dla dzieci była to niezwykła frajda, gdyż strażacy rozwinęli wąż i nasi milusińscy mogli ochłodzić się w to upalne popołudnie. Nie zabrakło krzyków i pisków radości. Nasi wychowankowie mogli również rozwinąć linę i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Po tym wspaniałym pokazie wróciliśmy do Domu Kultury, gdzie na koniec naszego Pikniku Rodzinnego odbyły się konkursy dla rodziców naszych wychowanków: - niesienie jajka na łyżce, - układanie wieży z plastikowych kubków, - skakanie we workach, - układanie wyrazów do usłyszanych haseł. Dziękujemy rodzicom, gościom za przybycie i wspaniałą zabawę, a przede wszystkim tym, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali tę piękną uroczystość.