Zimowe wspomnienia :)))

Zima to bardzo pracowity czas dla naszych dzieci. Przez całą zimę wspólnie z Panią Martą przygotowywały karmę dla ptaków i systematycznie je dokarmiały.

Zima to trudny czas dla ptaków. Ciężko znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają ich cenną energię. Wielu ptakom nie uda się przetrwać zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów.  Dając przykład nasze dzieci zorganizowały ptasią stołówkę. Podczas zajęć szkolnych przygotowwywały ptasie przysmaki z różnorodnych produktów. Następnie dbały, aby w szkolnym ogródku ptakom niczego nie zabrakło, wysypywały ziarno do karmników i rozwieszały na gałęziach przygotowane przysmaki. To wielkie szczęście mieć takich opiekunów.