"Tęczowe podróże małe i duże" - Chiny i Laponia

Listopad dla przedszkolaków był miesiącem bogatym w wydarzenia. W naszej szkole odbył się m. in. ,,Dzień Misia", ..Andrzejki" czy wspólna wycieczka do Family Parku z tego względu Żabki w grudniu wyruszyły w dwie podróże.

Pierwsza podróż odbyła się do Chin. Dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje herbata oraz poznać różne jej rodzaje. Zaznajomiły się z krajobrazem i flagą tego Państwa, a nawet spróbowały swoich sił w pisaniu Chińskich znaków. Tego dnia Żabki odwiedziły również Chińskie przedszkole, które okazało się nieco inne niż nasze...Wywołało to niemałe zdziwienie wśród przedszkolaków. Na koniec wszyscy mogliśmy się przekonać czy Mikołaj w Azji wygląda tak samo. Druga wyprawa była nietypowa, odwiedziliśmy Laponię, a dokładniej wioskę Świętego Mikołaja. Dzieci poznały każdy zakątek Jego domu. Zobaczyły również gdzie trzyma listy oraz jak pracują Elfy. Mikołaj przesłał Żabką swoje zdjęcie na saniach ciągniętych przez renifery. Ta podróż wywołała wśród dzieci nie lada emocje. W ramach podziękowań wszystkie dzieci wykonywały dla Mikołaja jego podobiznę.

Autor: Agata Musiał