Wycieczka do Miasteczka Westernowego

W dniu 19.06.2017 r. została zorganizowana wycieczka do Miasteczka Westernowego w Grudziądzu.

Atrakcji było co niemiara.

Nasza przygodę rozpoczęliśmy od przejażdżki starą ciuchcią. Następnie udaliśmy się do mini zoo i Parku Jurajskiego. Przedszkolaki i dzieci szkolne mogły podziwiać postaci prehistorycznych zwierząt w ich naturalnej wielkości. Sama trasa stanowiła nie tylko atrakcję dla nas, ale miała również dużą wartość dydaktyczną. Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej napotkaliśmy na swojej drodze park Mega Owadów. Można było zobaczyć niezwykle realistyczne rzeźby owadów, wykonane z niezwykłą dokładnością w ogromnym powiększeniu.

. Dzieci obejrzały też postaci ze znanych i lubianych przez nie bajek w ,,Krainie bajek, baśni i legend". Natomiast przy magicznym drzewie wysłuchały bajki. Mogły tez pobawić się na placu zabaw .

Kolejny punkt wycieczki to warsztaty plastyczne. Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje gips. Każde dziecko samodzielnie pomalowało figurkę gipsową i otrzymało świeczkę na pamiątkę.
Najważniejszym punktem programu była inscenizacja rodem z prawdziwego westernu, podczas której bracia Daltonowie napadli na bank. Wszystko oczywiście dobrze się skończyło, ponieważ do akcji wkroczył nie kto inny jak dzielny Lacky Luke.

W kłębach kurzu wzbitego przez końskie kopyta mieliśmy okazję zobaczyć obraz Dzikiego Zachodu.

Zwiedziliśmy też cmentarz i ,,Kopalnię Złota", w której mogły spróbować własnych sił w przesiewaniu piasku.

Po owocnym zwiedzaniu Mega Parku udaliśmy się na zasłużony obiad, a po odpoczynku dzieci do woli mogły korzystać z atrakcji Luna Parku.

Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i po całodniowej wyprawie wszyscy wrócili do domu bardzo zadowoleni .

Autor: mgr Dorota Dębska