Dzień Ziemi - niebieski dzień

26.04.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej i dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały „ Dzień Ziemi”.

Tego dnia na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była czysta -wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko – kolor symbolizujący czysta błękitną wodę. Dbamy o naszą planetę dlatego chcemy aby zarówno w budynku szkoły jak i w jego otoczeniu było czysto. Uczniowie klas 1-3 porządkowali zatem okolice Szkoły, a w naszej placówce już na stałe zadomowił się „Śmieciozaur „- stwór pilnujący porządku i przypominający dzieciom o tym gdzie należy wyrzucać papierki.

Już nawet mali przedszkolacy uczą się jak żyć ekologicznie, wiedzą, że należy segregować odpady , znają znaczenie recyklingu dla ochrony środowiska. Aby miło nam się świętowało najmłodsza grupa Żabek przygotowała pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

To był wspaniały dzień . Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie środowiska.

„Dbajmy o morza łąki , lasy

Bo tylko jedną mamy Ziemię

Chrońmy przyrodę czystą wodę,

Rośliny, ptaki , siebie…”