Wyjazd do kina - seans pt. "Zając Max ratuje Wielkanoc"

„ Zając Max ratuje Wielkanoc” to tytuł bajki na którą dzieci z grupy Żabek i Misiaków oraz uczniowie Szkoły Podstawowej pojechały w dniu 12.04.2017 r. do kina Cinema City w Toruniu.

Tym razem mieliśmy okazje poznać historię niezwykłego małego zająca – z wielkiego miasta, któremu udaje się odkryć wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. Ta świąteczna przygoda w świecie zwierząt i jej przesympatyczni futerkowi bohaterowie- zaciekawiła zarówno dużych i małych widzów. Wizyta w kinie oprócz wspaniałej rozrywki dostarczyła nam wiele wrażeń a historia wielkanocna przyniosła ze sobą mądre przesłanie.

Po powrocie dzieci w formie plastycznej przedstawiły losy głównego bohatera. A czy warto zabierać dzieci do kina ? Zdecydowanie TAK ! Sztuka filmowa nie tylko bawi ale najważniejsze-uczy i wychowuje. Zapewniając dzieciom obcowanie z tego typu sztuką możemy przyczynić się do wychowania aktywnego, kulturalnego widza, który będzie w przyszłości potrafił interpretować otaczający go świat.

Autor: mgr Dorota Dębska