Spotkanie z policjantem

30 marca 2017 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Tematem spotkania było utrwalenie z uczniami i przedszkolakami zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu.

Pani policjantka w formie praktycznej przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo siebie i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Poinformowała i zademonstrowala dzieciom również, w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Dzieciaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty nasi wychowankowie podziękowali policjantom gromkimi brawami.