Rekolekcje Wielkopostne 2017

Rekolekcje wielkopostne to bardzo szczególny czas, który pozwala lepiej i głębiej przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, czas, który pozwoli lepiej zrozumieć istotę tych świąt.

To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu często zapominamy. W tym roku przeżywaliśmy je w dniach 2 i 3 marca. Rekolekcje dla dzieci klas I-III poprowadziła siostra Katarzyna Mierzejewska ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie. Pierwszego dnia dzieci wysłuchały nauki rekolekcyjnej, nauczyły się kilku pieśni, a po niej miały okazję uczestniczyć we Mszy świętej, której przewodniczył ks. kanonik Kazimierz Adam Zacharkiewicz proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kiełbasinie. Drugiego dnia siostra również w atrakcyjny sposób poprowadziła swoją naukę, uczniowie oglądali filmy dotyczące życia Pana Jezusa, chwaliły Boga poprzez śpiew i taniec uwielbienia. Wszyscy doświadczyli spotkania z Chrystusem. Na zakończenie rekolekcji dzieci otrzymały piękne medaliki i broszury dotyczące Zgromadzenia Sióstr Szarytek. Dziękujemy za ten piękny czas rekolekcji.