"Owocowy tydzień u Żabek"

"Małe czerwone jabłuszko,

Tańzy dzieś pod drzewem z gruszką;

Za rączki się złapały

i w koło wirowały ....."

W naszym przedszkolu już od najmłodszej grupy pomagamy dzieciom zrozumieć zasady racjonalnego odżywania. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce - nie dlatego, że są zmaczne, ale przede wszystkim - zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. W tym tygodniu zagościły u nas różnorodne owoce, które możemy znaleźć w każdym sadzie o tej porze roku. Rodzime jabłka, guszki i śliwki. Przy tej okazji przedszkolaki przygotowały pyszną i kolorową sałatkę owocową. Najpierw myliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i .... degustacji. Ach, co to była za uczta!!!

Ale to jeszcze nie wszystko; poznaliśmy też piosenkę "Małe, czerwone jabłuszko". razem z panią wymyśliliśmy taniec jabłka i gruszki, przeliczaliśmy owoce, malowaliśmy farbami, smakowaliśmy różne rodzaje jabłek, a każdy z nas już teraz wie co to jest jabłonka i grusza.

Już niebawem planujemy przyrządzić kolejny i smaczny posiłek.

Autor: mgr Dorota Dębska