Projekt edukacyjny "Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?"

Projekt edukacyjny "Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?" Podczas zajęć uczniowie poznają w konwencji detektywistycznej tajniki matematyki, przyrody czy informatyki.

Będą rozwijać myślenie analityczne i kreatywne, koncentrację a także umiejętność współpracy. "Dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach?" Podczas tych zajęć uczniowie poznali technikę śledczą, jaką jest daktyloskopia. Dowiedzieli się kiedy i dlaczego śledczy posługują się ta techniką, a także poznali techniki zabezpieczania śladów. Uczniowie nauczyli się zasad ujawniania i wykorzystywania śladów daktyloskopijnych. Z wielką ekscytacja porównywali swoje linie papilarne.

Kolejne zajęcia  projektowe odbyły się pod hasłem: "Ile jest kolorów?" Podczas tych zajęć uczniowie poznali różne ciekawostki na temat kolorów, historii kolorowych obrazów, a także poznali nazwy kolorów używanych przez malarzy. Uczniowie eksperymentowali z barwami podstawowymi, mieszając je tworzyli barwy pochodne. Z uzyskanych kolorów wspaniałe odwzorowywali krajobrazy przedstawione na fotografiach.

Autor: Agata Zielińska